Afryka

Pierwsze plany podróży do Egiptu pojawiły się jeszcze w 2014 roku. Marzyliśmy o przywitaniu Nowego Roku w krótkich spodenkach na plaży.

Każdy urlop kończy się zbyt szybko. Podobnie było z podróżą do Egiptu. Zanim się obejrzeliśmy, już trzeba było wracać do Polski – powrót był o tyle trudny, że krótkie spodenki musieliśmy zmienić na kurtki zimowe.

Rafy koralowe Morza Czerwonego absolutnie nas zachwyciły. Pora dnia, wielkość fal czy kąt padania promieni słonecznych wpływały na towarzyszące nam emocje podczas snurkowania.

Wśród wycieczek fakultatywnych oferowanych w hotelu znalazł się wyjazd do Portu Ghalib. Co ciekawe, wykupienie jednej dowolnej wycieczki umożliwiało darmowy przejazd do portu.

Z każdym dniem nabieraliśmy coraz więcej odwagi w oddalaniu się od naszej bezpiecznej przystani. Szczególne upodobanie mieliśmy w terenach znajdujących się na południe od hotelu (plaża ciągnąca się w prawo).

W odległości kilkuminutowego spaceru od naszego hotelu znajdowało się kolejne miejsce, które nas zachwyciło. Nazwaliśmy je „labirynty”. Bezpośrednio z brzegu wchodziliśmy na rafę, która tworzyła podwodne korytarze.

W hotelu Aurora Nada Resort w Marsa Alam codziennie odbywały się zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu - ćwiczenia na matach w ogrodzie czy podskoki w wodzie.

Podczas szukania nowych miejsc do snurkowania trafiliśmy w pobliże Triton Sea Beach Resort/Badawia Hotel w Marsa Alam, gdzie znajdował się naturalny basen morski o głębokości ok.  1-1,5m.

Pojawienie się czerwonej flagi na pomoście naszego hotelu dało nam zielone światło do rozpoczęcia wędrówek po okolicy i szukania nowych miejsc idealnych do snurkowania.

Podczas pobytu w Egipcie nastawiliśmy się głównie na odpoczynek i podziwianie podwodnego świata. Jedyną wycieczką, na którą się zdecydowaliśmy był wyjazd do Luksoru i okolicznych atrakcji. Wycieczka obejmowała: drogę przez pustynię, Luksor, Aleję Baranów (Aleja Sfinksów), Karnak, rejs po Nilu, zwiedzanie Doliny Królów, Fabrykę Alabastru, Świątynię Hatszepsut, Kolosy Memnona.

Strony

Subskrybuj RSS - Afryka