Azja

Tajlandia 2015 - podsumowanie podróży do Tajlandii na włansą rękę . Ujęcie z plaży Aow Leuk na wyspie Koh Tao.

Decyzja zapadła – jedziemy na wakacje do Tajlandii. Super, ale… Z jednej strony wielka radość, z drugiej duże obawy. Marzenie o dalekiej podróży w nieznane, gdzie są zupełnie inni ludzie i obyczaje niedługo się ziści.

Droga powrotna z Koh Tao do Bangkoku. Lot z Bangkoku przez Abu Dhabi i Berlin do Warszawy.

Po niespełna 3 dniach intensywnego eksplorowania wyspy Koh Tao nadszedł czas na spakowanie bagażu i opuszczenie tego raju na ziemi. Rano wypływamy szybkim katamaranem w kierunku przystani w Chumphon.

Tajlandia, wyspa Koh Tao. Widok na plażę Aow Leuk z restauracji na wzgórzu.

Kolejny dzień podróży, który jest już ostatnim na wyspie Koh Tao, spędzamy na plaży Aow Leuk. Chcemy na zapas nacieszyć się bogactwem wód Zatoki Tajlandzkiej.

Wyprawa na plażę Aow Leuk. Snurkowanie i pierwsze spotkanie z rekinem (żarłaczem rafowym czarnopłetwym) oraz rybą z "ludzkimi zębami".!

Wyspa Koh Tao to raj dla nurków. Jest tu wiele szkół, które oferują kursy zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych płetwonurków.

Tajlandia wyspa Koh Tao - zejście na ląd. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie wyspy. Snurkowanie z plaży w porcie. Zachód słońca.

Nadszedł czas, aby opuścić wyspę Koh Samui. Pożegnania zwykle kojarzą się ze smutkiem, jednak tym razem towarzyszą nam pozytywne emocje.

Funny Day Safari czyli offroadowa jazda i zwiedzanie wyspy Koh Samui.

Było już plażowanie, wycieczka do Parku Morskiego Ang Thong i spacery uliczkami Lamai. Niedługo planujemy opuścić wyspę Koh Samui i popłynąć na Koh Tao.

Wycieczka do Parku Narodowego Ang Thong. Przepiękne wyspeki. Cudowne chwile.

Decyzja o wzięciu udziału w wycieczce do Parku Morskiego Ang Thong padła jeszcze w Polsce.  Już przed wyjazdem zachwycaliśmy się tym miejscem – podczas oglądania zdjęć w internecie i czytaniu relacji podróżnych.

Kilkudniowy pobyt na wyspie Koh Samui. Plaża Lamai, podwodny świat, hotele.

Pierwszą tajską wyspą, którą odwiedzamy jest Koh Samui. Jest to trzecia pod względem wielkości wyspa tego kraju.

Zwiedzanie Muzeum Narodowego w Bangkoku. Rydwan pogrzebowy w Muzeum Narodowym w Bangkoku.

Wielki Pałac Królewski i Świątynia Leżącego Buddy – zaliczone. Wodospady Erawan – zaliczone. Teraz nadszedł czas na dalszą podróż, na południe. Decydujemy się na firmę Lomprayah High Speed Ferries, która oferuje transport m.in.

Strony

Subskrybuj RSS - Azja