Tajlandia 2015

Nasz pierwsza podróż do Tajlandii na własną rękę. Przeloty samolotami. Trasa Warszawa-Berlin-Abu Dhabi-Bangkok.

Praca magisterska napisana, egzamin dyplomowy zdany na 5 i magister z wyróżnieniem w garści. Trzeba to uczcić – tylko jak? Największa nagroda to odpoczynek, a wiadomo, że najlepiej odpoczywa się poza domem.

Hotel Rambuttri Village Plaza (Tajlandia, Bangkok). Widok z okna na dziedziniec z oczkiem wodnym.

Pierwsze chwile w Bangkoku spędziliśmy w hotelu Rambuttri Village Plaza, który zarezerwowaliśmy jeszcze z Polski. Kiedy tam dotarliśmy, stwierdziliśmy, że był to...

Największe zabytki Tajlandii. Świątynie w Bangkoku (Wat Pho, Wat Phra Kaew) oraz Wielki Pałac Królewski.

Na pierwszy dzień w Bangkoku zaplanowaliśmy wizytę w Wat Pho - Świątyni Leżącego Buddy, Wat Phra Kaew (Wat Phra Keo) - Świątyni Szmaragdowego Buddy i Wielkim Pałacu Królewskim.

Ulice i uliczki Bangkoku. Kolorowy świat Tajlandii. Ulica Khaosan Road - Bangkok, Tajlandia.

Długie ulice jak warkocze - uplecione z biedy i bogactwa. Odcienie szarości i obfitość kolorów. Żebracy i ludzie sukcesu. Slumsy i 5-gwiazdkowe hotele. Tandeta i najnowszy krzyk mody.

Zwiedzanie i pływanie w 7 przepięknych wodospadach Erawanu.

Jednodniowa wycieczka - Wodospady Erawan, Most na Rzece Kwai i Kolej Śmierci.

Człowiek robiący nalejpsze pancake z bananami i czekoladą w Tajlandii :)

Naleśniki. Na słodko... z serem, dżemem? A może wytrawne? Od dziś dla nas numerem jeden są naleśniki z bananami i czekoladą. Tajskie naleśniki są zupełnie inne niż nasze polskie. Ciasto, sposób przyrządzenia oraz dodatki.

Zwiedzanie Muzeum Narodowego w Bangkoku. Rydwan pogrzebowy w Muzeum Narodowym w Bangkoku.

Wielki Pałac Królewski i Świątynia Leżącego Buddy – zaliczone. Wodospady Erawan – zaliczone. Teraz nadszedł czas na dalszą podróż, na południe. Decydujemy się na firmę Lomprayah High Speed Ferries, która oferuje transport m.in.

Kilkudniowy pobyt na wyspie Koh Samui. Plaża Lamai, podwodny świat, hotele.

Pierwszą tajską wyspą, którą odwiedzamy jest Koh Samui. Jest to trzecia pod względem wielkości wyspa tego kraju.

Wycieczka do Parku Narodowego Ang Thong. Przepiękne wyspeki. Cudowne chwile.

Decyzja o wzięciu udziału w wycieczce do Parku Morskiego Ang Thong padła jeszcze w Polsce.  Już przed wyjazdem zachwycaliśmy się tym miejscem – podczas oglądania zdjęć w internecie i czytaniu relacji podróżnych.

Funny Day Safari czyli offroadowa jazda i zwiedzanie wyspy Koh Samui.

Było już plażowanie, wycieczka do Parku Morskiego Ang Thong i spacery uliczkami Lamai. Niedługo planujemy opuścić wyspę Koh Samui i popłynąć na Koh Tao.

Tajlandia wyspa Koh Tao - zejście na ląd. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie wyspy. Snurkowanie z plaży w porcie. Zachód słońca.

Nadszedł czas, aby opuścić wyspę Koh Samui. Pożegnania zwykle kojarzą się ze smutkiem, jednak tym razem towarzyszą nam pozytywne emocje.

Wyprawa na plażę Aow Leuk. Snurkowanie i pierwsze spotkanie z rekinem (żarłaczem rafowym czarnopłetwym) oraz rybą z "ludzkimi zębami".!

Wyspa Koh Tao to raj dla nurków. Jest tu wiele szkół, które oferują kursy zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych płetwonurków.

Tajlandia, wyspa Koh Tao. Widok na plażę Aow Leuk z restauracji na wzgórzu.

Kolejny dzień podróży, który jest już ostatnim na wyspie Koh Tao, spędzamy na plaży Aow Leuk. Chcemy na zapas nacieszyć się bogactwem wód Zatoki Tajlandzkiej.

Droga powrotna z Koh Tao do Bangkoku. Lot z Bangkoku przez Abu Dhabi i Berlin do Warszawy.

Po niespełna 3 dniach intensywnego eksplorowania wyspy Koh Tao nadszedł czas na spakowanie bagażu i opuszczenie tego raju na ziemi. Rano wypływamy szybkim katamaranem w kierunku przystani w Chumphon.

Tajlandia 2015 - podsumowanie podróży do Tajlandii na włansą rękę . Ujęcie z plaży Aow Leuk na wyspie Koh Tao.

Decyzja zapadła – jedziemy na wakacje do Tajlandii. Super, ale… Z jednej strony wielka radość, z drugiej duże obawy. Marzenie o dalekiej podróży w nieznane, gdzie są zupełnie inni ludzie i obyczaje niedługo się ziści.